الرئيسية / جار السؤ / خبر مترجم : موت محمد مرسي في أسوأ سجون العالم

خبر مترجم : موت محمد مرسي في أسوأ سجون العالم

اعلانات

خبر مترجم : موت محمد مرسي في أسوأ سجون العالم

ترجمة : عمر إمام

خبر مترجم : موت محمد مرسي في أسوأ سجون العالم

מותו של מוחמד מורסי: בתי הכלא “הגרועים ביותר בעולם”

موت محمد مرسى: السجون “الأسوأ فى العالم”

עצורים ששוחררו מבתי כלא במצרים העידו על תנאים קשים ביותר. סוגיה זו צפה מחדש לאחר מותו של הנשיא לשעבר، שהיו מי שטענו כי מת בשל התנאים שבהם.

شهد المعتقلين الذين تم الإفراج عنهم من السجون شروط قاسية للغاية. وتم اعادة النظر فى هذه القضية بعد موت الرئيس السابق، حيث زعم من زعم أن موته كان نتيجة للظروف التى مروا بها.
דחיית הדיונים עוררה ביקורת נוקבת בקרב שופטים ברחבי המדינה، שרצו לסיים את הדיונים כבר בחודש זה ולצאת לחופשה מרוכזת במהלך הקיץ.
اثار تأجيل المحاكمات انتقاد واسع المدى بين القضاه فى أنحاء الجمهورية، الذين أرادوا ان تنتهي المحاكمات فى هذا الشهر والخروج لعطله عميقة خلال الصيف.

הוראה זו، שהתקבלה ממשרד הפנים, תאלץ אותם לחזור אל כס השיפוט בסוף יולי، ואולי גם באוגוסט. 

هذه التعلميات، التي تم قبولها من وزارة الداخلية، أجبرتهم للعودة الى كرسي القضاء فى نهاية يوليو، وربما أيضاً فى اغسطس.
על הפרק עומדים לא רק תיקי אלימות וטרור של אירועי יולי 2013, ההפיכה שהביאה להדחת הנשיא מוחמד מורסי שהלך לעולמו בשבוע שעבר במהלך דיון בבית המשפט، אלא גם הדיון، בין היתר، בפיגוע שבוצע ליד הפירמידות בדצמבר האחרון.
يوجد ضمن الاجندة ليس فقط مستندات العنف والإرهاب لأحداث يوليو 2013، والثورة التى جاءت للإطاحة بالرئيس محمد مرسي الذى توفى الأسبوع الماضي أثناء محاكمته فى المحكمة، وكانت محاكمة بين العديدات في إطار السماح بتنفيذ الهجوم الارهابي بجانب الأهرامات فى ديسمبر الماضي.
גורמים משפטיים במדינה סבורים כי הדחיות בדיונים יובילו לסבל מיותר של עצורים ואסירים במצרים במהלך ארבעת השבועות הקרובים.
وساد اعتقاداً بين عناصر قضائية أن تأجيل المحاكمات ستؤدي لمعاناة في غنى عنها للمعتقلين والسجناء في مصر خلال الأربع أسابيع القادمة.

בינתיים، כוחות הביטחון במדינה נערכים בכוחות מתוגברים כדי למנוע פיגוע טרור במהלך האליפות، מה שיחריף את מצב התיירות בארץ הנילוס.

في أثناء ذلك، نشرت وزارة الدفاع قوات تعزيز لكي تمنع عملية ارهابية أثناء البطولة الأفريقية، مما يزيد وضع السياحة سوءاً فى أرض النيل.
אלא שלא רק אליפות אפריקה משפיעה על האסירים במצרים: בשבוע האחרון، לאחר מותו של מורסי، החליט משרד הפנים לבטל את כל ביקורי המשפחות בבתי כלא במצרים שבהם נמצאים עצורים ואסירים של האחים המוסלמים، ארגון שכזכור הוצא אל מחוץ לחוק במדינה והוכרז כארגון טרור.
لكن ليس فقط بطولة افريقيا هي التي تؤثر على المساجين فى مصر: قررت وزارة الداخلية في الأسبوع الماضى بعد موت مرسى أن تلغى كل الزيارات العائلية داخل السجن فى مصر الذى يوجد بها معتقلين وسجناء من جماعة الاخوان المسلمين، الجماعة التى تذكر بخروجها عن القانون وتم إعلانها كجماعة إرهابية.

המשרד הודיע למשפחות העצורים כי “הביקורים אסורים עד להודעה אחרת”.

أخبرت الوزارة عائلات المعتقلين أن ” الزيارات ممنوعة لحين إشعار آخر “.

כמו כן، שלטונות הכלא קיבלו הוראות ברורות על ארגון מחדש של הטיולים היומיים ופעילויות הספורט לכל האסירים והעצורים בבתי הכלא וביטול החופשות של הקצינים ואנשי שירות בתי הכלא כדי שיוכלו לעקוב מקרוב אחר האסירים.
وفي نفس الإطار، أخذت سلطات السجن تعليمات واضحة لإعادة تنظيم الرحلات اليومية والانشطه الرياضية لكل السجناء والمعتقلين والغاء اجازات الظباط وأفراد الخدمة في السجون ليتمكنوا من تعقب السجناء على صعيد آخر.

לפי ארגוני זכויות אדם אזוריים ובינלאומיים، התנאים החדשים בבתי הכלא במצרים מקשים עוד יותר על האסירים، בעיקר על מי שמוגדרים אסירים פוליטים. “הומן רייטס מוניטור” כבר דירגה את בתי הכלא במדינה כ”הגרועים ביותר בעולם”.

وفقاً لمنظمات حقوق الإنسان الإقليمية والدولية، الشروط الجديدة فى السجون المصرية تزيد الوضع سوءاً على السجناء، وخصوصاً على من يطلق عليهم مصطلح سياسيبن. وضعت “هيومن رايتس مونيتور” السجون المصرية كأسوء سجون فى العالم.
עצורים ששוחררו מבתי כלא במצרים העידו לא פעם על תנאים סניטריים ואחרים קשים ביותר. סוגיה זו צפה מחדש לאחר מותו של הנשיא לשעבר، שהיו מי שטענו כי מת בשל התנאים שבהם שהה. “מותו של מורסי בצורה זו היה צפוי בשל מצבו הבריאותי הקשה، חוסר הטיפול הרפואי וההתנכלות לו שנמשכה שש שנים בבידוד”، טען גורם מצרי.

בינתיים، ארגוני זכויות אדם במצרים לא יושבים בחיבוק ידיים. מרכז קהיר למחקרים וזכויות אדם، המוסד לחופש המחשבה והביטוי וכן מרכז “א־נדים” פנו כבר לצלב האדום הבינלאומי כדי ללחוץ על הממשלה המצרית לאפשר ביקורים בבתי הכלא ברחבי המדינה، להכין דוח על מצב בתי הכלא ולפרסם אותו בפומבי.

בנוסף، דורשים ארגונים אלה לאפשר לצוות ניטרלי של האו”ם לבחון את תנאי המאסר שהיו לנשיא המודח מורסי، לחקור את נסיבות מותו ולדרוש מהשלטונות להעמיד לדין את האחראים לרשלנות הרפואית שהביאה למותו ומאיימת על אסירים רבים אחרים בבתי הכלא במדינה.

المصدر :
اضغط هنا للدخول إلى خبر جريدة معاريف

عن islam

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

error: Content is protected !!